Genel 09 ARALIK 2008 / 08:10

Kriz PC üreticilerinin başını yakacak

IDC’ye göre krizde küçük PC üreticilerini zor günler bekliyor. Ya sonra? Büyük balık küçük balığı yutar.

IDC’ye göre krizde küçük PC üreticilerini zor günler bekliyor. Ya sonra? Büyük balık küçük balığı yutar.


IDC analistlerinden Richard Shim’in öngörülerine göre özellikle küçük çaplı PC üreticilerini önümüzdeki dönemde çok zorlu bir süreç bekliyor. Hatta Shim, analizlerine göre bu dönemde çok orta ölçekli PC üreticisinin büyüklere yem olacağını, küçük olanların ise doğrudan piyasadan silineceğini düşünüyor.


 


IDC, geçtiğimiz gün yayınladığı raporunda dünya genelinde ekonomik kriz nedeniyle kredi imkanlarının azalmasına bağlı olarak tüketicilerin birikimlerini tutma eğilimine girdiklerini ve bu nedenle PC satışlarında küresel anlamda bir sıkıntı beklendiğini belirtmişti. IDC’ye göre 2009’da dünya genelinde PC üretimi yüzde 3,8 artmasına rağmen, bunlardan elde edilecek toplam gelir yüzde 5,3 azalacak.


 


Finansal krizin BT sektöründeki olası etkilerini araştıran çok detaylı bir haber derlemesi http://www.infoworld.com/archives/t.jsp?N=s&V=113008& adresinde yer alıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun