Genel 27 TEMMUZ 2009 / 14:16

Kral artık video oyunları

Seattle’de gerçekleşen Casual Connect konferansında konuşan NPD Group analisti Anita Frazier, oyun pazarına dair çeşitli analiz ve yorumlarını paylaştı.

Seattle’de gerçekleşen Casual Connect konferansında konuşan NPD Group analisti Anita Frazier, oyun pazarına dair çeşitli analiz ve yorumlarını paylaştı.


Frazier, Kuzey Amerika pazarında artık tüketicilerin sinemaya ve tiyatroya gitmek için harcadıklarından daha fazla miktarda parayı video oyunlarına harcadığını söylüyor. ABD'de tüketiciler nezdinde eğlenceye ayrılan bütçenin yüzde 30'luk bir bölümünün video oyunları satın almak için kullanıldığını anlatan Frazier, "Şu kesin ki içinde bulunduğumuz yıllar video oyunları için çok iyi yıllar" dedi.

Oyunlar açısından donanım ve aksesuarın da önemli olduğunu söyleyen Frazier, esas önemli olanın ise içerik olduğunu, tüketiciler için kralın "içerik" olduğunu ifade ediyor. "Sektörü içerik koşturuyor" yorumunda bulunan analistin dikkat çektiği diğer bir nokta ise, internetten indirilenler arasında video oyunlarının da artık müzik ve film kadar yer tutmaya başlaması.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun