Genel 24 EKİM 2008 / 06:51

Koskoca orkestra elinizin altında

Wii Müzik, 14 Kasım’da tüm Avrupa ülkelerinde satışa sunuluyor.

Wii Müzik, 14 Kasım’da tüm Avrupa ülkelerinde satışa sunuluyor.

Nintendo, Wii Müzik'i 14 Kasım'da satışa sunacağını duyurdu. Wii Müzik, meraklılarına 60 farklı müzik aletinin sesini sunuyor. Ayrıca kayıtlı 50 parça üzerinde oynamaya olanak tanıyor. Wii Müzik ile kullanıcılar kendi müzikal yorumunlarını kolayca yaratabiliyor ve bu parçaları çalabiliyor. Kullanılan ana modu ‘Jam’ olan oyunda, ayrıca ‘Improvise’ (Doğaçlama), ‘Quick Play’ (Hemen oynamaya başlama) ve ‘Custom Play’ (Özelleştirilmiş oyun) modları kullanılarak altı enstrümanlı grubun bir parçası olmak mümkün. Diğer enstrümanlar ise ‘Tute’ karakterler olarak Wii tarafından kontrol edilyor.


Oyunda Improvize prova yapmaya ve çalma stillerini öğrenmeye olanak sağlarken; Quick Play tüm özelliklerin Wii tarafından belirlendiği tamamıyla rastgele bir performans yaratıyor. Custom Play ise denetimi tamamen kullanıcıya bırakıyor. Parça tamamlandıktan sonra video klip olarak kaydedilebiliyor. Etiketlenerek kişiselleştirebiliyor, WiiConnect24 ile paylaşılabiliyor.


Oyuncuların belli başlı müzik stillerine alışmasını sağlamak ve kusursuz bir performansı mümkün kılmak için Wii Müzik, enstrüman çalma tekniklerini geliştirmeye, parçaları düzenlemeye, davul çalmaya ve kulak eğitimine yönelik araçlar sunuyor. Wii Müzik, acemi müzisyenlere, müzikal becerilerini en mükemmel hale getirebilmeleri için ‘Jam’e ek olarak birçok başka oyun modu sunuyor. ‘Virtual Drum Kit’ (Sanal Davul Kiti) gerçek bir davul setini taklit ederek Wii’ye taşıyor. Wii Kumanda ve Nunchuck’u davul sopaları, Wii Balance Board’u da ayak pedalları olarak kullanarak standart bir davul setinde bulunan bas davul, snare davul ve zil gibi enstrümanların tümünü birebir taklit etmek mümkün.www.nintendo.com.tr


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun