Genel 16 TEMMUZ 2010 / 14:33

Koşarken nabzınızı da ölçün

Nike ve Polar şirketlerinin çalışmasıyla spor yaparken nabız ölçebilmek mümkün kılınıyor.

Nike ve Polar şirketlerinin çalışmasıyla spor yaparken nabız ölçebilmek mümkün kılınıyor.


Bilinen spor markası Nike ile spor, fizyoloji ve elektronik alanlarında faaliyet gösteren Polar arasındaki işbirliği sonucu üretilen Polar WearLink+ transmitter Nike+, Nike+ sistemlerine nabız ölçümü eklendi.

Nike+ ile işlev gösteren Polar WearLink+ verici, kullanıcının kalbinden gelen sinyalleri topluyor ve bu verileri Nike+ sistemine aktarıyor. Sporseverler artık WearLink verici ile kalp atım hızını Nano veya Nike + kol bandına kaydetme şansına da sahip olabiliyor. Kullanıcı, bu bilgiyi Nike + web sitesine aktararak daha önce kullanılmış olan teknolojileri görebildiği gibi artık kalp atım hızını da görebiliyor.

Verici, 5 kHz iletim teknolojisini kullanan Polar ürünleriyle de uyumlu çalışıyor ve Polar uyumlu fitness aletleriyle üreticilerinin modelleriyle birlikte kullanılabiliyor. Bu özellik, Nike+ kullanıcılarının sağlık ve fitness kulüplerinin aletlerinde de nabızlarını izleyebilmelerini sağlıyor.

Polar WearLink+ transmitter Nike+, Ağustos ayı itibariyle Polar mağazalarında 69,95 dolar fiyat ile bir Polar aksesuar seti şeklinde satışa sunulacak.