Genel 23 ARALIK 2010 / 15:28

Korsanlar İstanbul'da yakalandı

FBI ve İstanbul Emniyeti kredi kartı bilgilerini çaldığı iddia edilen kişileri yakaladı.

FBI ve İstanbul Emniyeti kredi kartı bilgilerini çaldığı iddia edilen kişileri yakaladı.


GamersFirst geçtiğimiz aylarda oyunlarını yasal olmayan özel sunucularda oynatan ve bu özel sunucuların barındırılması için yer sağlayarak kullanıcıları tehlikeye atan kişiler hakkında hukuki süreç başlatmıştı. Süreç sonrasında GamersFirst, son olarak 250 bin internet sitesine zarar veren iki bilgisayar korsanının yakalanmasını sağladı.

Hazırladıkları yazılımla GamersFirst de dahil olmak üzere birçok siteye zarar verdiği iddia edilen ve 100 bin internet kullanıcısının bilgisayarlarına girip, banka, kredi kartı ve daha pek çok kişisel bilgiye ulaştığı tespit edilen Muhammed N.G ve Bekir K. isminde iki korsan, GamersFirst’ün şikayeti üzerine başlatılan operasyonla yakalandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Bilişim Polisi ekipleri ile FBI'ın ortak gerçekleştirdiği operasyonda yakalanan bilgisayar korsanları mahkemeye sevk edildi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun