Genel 16 EKİM 2014 / 14:22

Korsanlar Çek yerel seçimlerinde en büyük siyasi parti oldu

Çek Korsan Partisi, yerel seçimlerde birçok sürpriz galibiyet elde etti. Parti, başkent Prag’da toplam oyların yüzde 5.3’ünü topladı ve yüzde 21 ile Mariánské Lázně içinde en büyük siyasi parti oldu. Şehrin bir Korsan belediye başkanına sahip olma şansı böylece yükseldi.Geçen haftasonu Çek Cumhuriyeti’nde yerel seçimler yapıldı ve yerel Korsan Partisi oy pusulalarında onlarca adaya sahip oldu.

Korsanlar, hükümette daha çok şeffaflık, vatandaşların daha fazla katılımı, daha az telif hakkı tekelleri ve özgür yazılımın kullanımını savunan bir kampanya başlatmıştı. Bu mesaj kamuoyu tarafından iyi anlaşılmış olsa gerek çünkü 21 Korsan Partisi temsilcisi bölgesel parlamentolarda seçildi.
ETİKETLER : The pirate party
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun