Genel 03 MART 2010 / 09:38

Konutlara "akıllı" yaşam profilleri geliyor

Bütünleşik "yaşam alanı yönetim sistemi" olan HOMiX, konut projeleri için özel olarak tasarlanmış bir platform.

Bütünleşik "yaşam alanı yönetim sistemi" olan HOMiX, konut projeleri için özel olarak tasarlanmış bir platform.


Konutların içerisine yerleştirilen terminaller üzerinden site yönetimine yönelik aidat ve genel giderler takip edilebiliyor, dil kursu alınabiliyor, hatta anlaşmalı bir kurumun doktoruyla görüntülü olarak görüşme yapılabiliyor. Konut projesinin özellikleri ya da hedef kitlesine göre HOMiX üzerinde yer alacak hizmetler istenildiği gibi belirlenip sistem proje bazında bütünüyle özelleştirilebiliyor.

HOMiX'i tasarlayan ve geliştiren MRT Livtom'un kurucularından İlkin Mert Küçük, projenin yüksek teknolojisine dikkat çekiyor: "Gelişen teknolojiye göre tüm platform sürekli olarak güncellenecek. HOMiX'in altyapısı ve yazılımı gibi kullanıcıya yönelik arayüzü de bütünüyle kendisine ait ve özel olarak geliştirildi. HOMiX, Türkçe dışında farklı dillerde de çalışabilecek."

MRT Livtom'un kurucularından Murat Döker, en basit ifadeyle HOMiX'in modern dünyada site ve tesis yönetim deneyimini kökten bir değişime uğratacağını belirtiyor: "HOMiX, site ve tesis yönetimiyle bütünleşik çalışan bir sistem. Bu sayede binlerce insanın yaşamakta olduğu sitelerde hem yöneticilerin hem de kullanıcıların gereksinimlerini karşılamak, kaynak tasarrufu sağlayarak iş yükünü azaltmak, verimliliği artırmak, doğru ve güncel bilgiye kısa sürede ulaşabilmek mümkün hale geliyor."

Bugün 3 bin 500'ü aşkın konutta yer alması için hazırlık çalışmalarına başlanmış bulunan HOMiX'in 5 yıl içinde 50 bin konutta kullanılması hedefleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun