Genel 06 ŞUBAT 2009 / 08:57

Konum bazlı telefon ortaklığı

Garmin ve Asus, Konum Bazlı Servis (LBS) cep telefonu üretimi için “Garmin Asus” markası altında işbirliğine gideceklerini duyurdular.

Garmin ve Asus, Konum Bazlı Servis (LBS) cep telefonu üretimi için “Garmin Asus” markası altında işbirliğine gideceklerini duyurdular.


Navigasyon cihazları üreticisi Garmin ile bilişim ve cep telefonu üreticisi ASUSTek Computer, “Garmin-Asus Nüvifone” serisi telefonların geliştirilmesine başlamış durumdaydılar.
2008 yılında duyurulan orijinal Garmin Nüvifone bundan sonra Garmin-Asus Nüvifone G60 olarak piyasadaki yerini alacak. Tüm Garmin-Asus Nüvifone serisinin özgün Nüvifone’un klasik özelliklerini taşımaya devam edeceği ve internet, iletişim ve yön bulma gibi ana özelliklerin bir araya geldiği konum bazlı (LBS) telefonlar olacakları bildiriliyor.
2009’un ilk yarısında çıkması beklenen Garmin-Asus Nüvifone G60’ın 16-19 Şubat 2009 tarihleri arasında Barcelona’da düzenlenecek Mobile World Congress Fuarı’nda görücüye çıkacağı belirtiliyor.
Garmin Ltd.’nin başkanı ve CEO’su Dr. Min Kao’nun konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Ortak yapım aygıtların önemli bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Bu ortaklık her iki firmaya da büyük yarar sağlayacak çünkü elimizdeki farklı imkanları bir araya getirerek LBS tabanlı cep telefonlarının insanlara ne kadar kolaylık sağlayabileceğini göstereceğiz. Aslında ilk kez 2008 yılında duyurduğumuz Nüvifone’un tasarım aşamasında da ASUS ile beraber çalışmıştık. Bu başarılı deneyimden sonra endüstriyel alanda daha sıkı ilişkiler içinde olmaya ve güçlerimizi birleştirmeye karar verdik. Böylece yalnızca ürün gamımızı hatırı sayılır oranda arttırmakla kalmayacağız aynı zamanda ürünlerin tasarım ve geliştirme aşaması da daha kısa sürecek. Bu stratejik ortaklık sayesinde teknolojik açıdan dünyanın en gelişmiş GPS odaklı cihazlarını ve telefonlarını üretebilme şansımız olacak.”
ASUSTeK Computer’in CEO’su Jonney Shih ise açıklamasında, “Kendi alanlarında lider konumunu ellerinde bulunduran ASUS ve Garmin’in bu güç birliğinin meyveleri olacak yeni ürünler sunacakları kalite ve ergonomiyle diğer cep telefonlarına da öncülük edecekler. Elbette, böyle cihazlar ortaya çıkarabilmek için ASUS ve Garmin Ar-Ge’nin öneminin çok yüksek olduğunu bilmekte ve buraya yapılacak yatırımların sürekli olması gerektiğine inanmaktadırlar. Aynı hedefler doğrultusunda yola çıkan şirketlerimiz insanların yaşamlarını daha da kolaylaştırmak amacıyla çalışmalarını sürdürecekler. Bununla beraber üreteceğimiz teknolojiler müşterilerimizi de gitmek istedikleri yerlere başarıyla ve mümkün olan en kısa yollardan ulaştırmalı. Hem de en ufak bir hata bile olmadan. Biz mobil aygıtların sadece sanal alemde değil gerçek dünyada, gerçek zaman dilimlerinde ve gerçek yerlerde de iletişimi mükemmel kılması gerektiğine inanıyoruz. O yüzden Nüvifone’un bu kriterleri sağlayacağından şüpheniz olmasın.”diye konuştu.
www.garminasus.com
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun