Genel 05 KASIM 2013 / 12:32

Konica Minolta teknoloji laboratuvarını öğrencilere açık

Konica Minolta, Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi’nde  öğrencilerin kullanımına açık olacak teknoloji laboratuvarının açılışını gerçekleştirdi. 
Konica Minolta Teknoloji Labarotuarı’ndan 300’ün üzerinde öğrenci faydalanacak
Ofis ve profesyonel dijital baskı sistemlerinde dünyanın önde gelen markası Konica Minolta, Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi, Matbaa Eğitimi Bölümü’nde ürünlerini öğrencilerin kullanımına sunacağı Konica Minolta Teknoloji Laboratuarı açtı. Konica Minolta’nın, baskı cihazının yanında teknik, bakım, onarım hizmetleri ve sarf malzemelerini sağlayacağı Konica Minolta Teknoloji Laboratuarından Matbaa Eğitimi Bölümü’nün yanında, Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu, Basım ve Yayın Teknolojileri Bölümü öğrencileri de yararlanacak.

4 Kasım, Pazartesi günü yapılan açılış törenine Konica Minolta Turkey İş Teknolojileri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Toshiyuki Yamada, Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Zafer Gül, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hamza Kandur ve Prof. Dr. Osman Kılıç, Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan Yükler, Matbaa Eğitimi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Efe N. Gençoğlu, Konica Minolta Turkey Pazarlama Müdürü Orhan Doğan, Ürün Müdürü Senem Cabar, Profesyonel Baskı Sistemleri Satış Müdürü Mert Berken, Teknik Servis Müdürü Ahmet Burçin Irgın ve Matbaa Eğitimi Bölümü öğrencileri katıldı.

Törende, Türkiye’de matbaa sektörünün gelişimi, sektördeki sorunlar, çözüm önerileri ve Konica Minolta ürünlerinin sektöre getirdiği avantajlar konuları ele alındı. Konica Minolta Turkey İş Teknolojileri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Toshiyuki Yamada, Türkiye’de matbaa sektörünün gelişmesinin, bu alanda iyi eğitim almış, ileri teknoloji ürünlerini kullanabilen personel ve yöneticilerin sayısının artmasıyla mümkün olabileceğini söyledi. Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi’nin Türkiye’de matbaa alanında eğitim veren, çalışmalarıyla sektöre destek olan önemli bir eğitim kurumu olduğunu ifade eden Yamada; “ Başlangıçta bizhub PRO C6000L profesyonel baskı makinesi ve yan ürünleriyle açtığımız Konica Minolta Laboratuarında gençleri matbaa sektöründe kullanılan yeni teknolojilerle buluşturmaktan ve eğitimlerine katkı sağlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Öğrencilere, makinenin ürettiği çıkışlardan ziyade dijital teknolojinin ne kadar faydalı olabileceğini, bu teknolojilerle tanışmalarını ve ileride meslek hayatlarında nasıl faydalanabileceklerini öğrenmelerini sağlamak için bu yatırımı yapıyoruz. Biz geleceğe yatırım yaptık. Konica Minolta Laboratuvarını daha da geliştirileceğiz “ dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun