Genel 28 ARALIK 2010 / 12:54

Konica Minolta Stratejik Planlama Toplantısı Transteknik'in ev sahipliğinde gerçekleşti

EMM toplantısına Konica Minolta Avrupa Başkanı Hideki Okamura da katıldı.

EMM toplantısına Konica Minolta Avrupa Başkanı Hideki Okamura da katıldı.


Merkezi Japonya - Tokyo da bulunan Konica Minolta'nın Türkiye Distribütörü olan Transteknik'in ev sahipliğinde gerçekleşen EMM toplantısına Konica Minolta Avrupa Başkanı Hideki Okamura, yardımcıları ve üst düzey ülke yöneticileri katıldı.

2010 yıl değerlendirmesinin yanı sıra 2013 yılına kadar olan stratejik planlama ve gerçekleştirilecek yatırımların ele alındığı toplantıda, Konica Minolta'nın güven duyduğu Türkiye pazarına yatırım yapmaya devam etmesi kararı alındı.

Dünyanın diğer bölgelerinde olduğu gibi Ortadoğu, Afrika ve Avrupa (EMEA) bölgesinde de hızla büyüyen Konica Minolta, Türkiye distribütörü olan Transteknik'in ev sahipliğinde toplandı. Radisson Oteli'nde 20-21 Aralık tarihlerinde yapılan toplantıda, yıl sonu değerlendirmesi ile 2013 yılına kadar olan stratejik planlamalar ve yapılacak yatırımlar konusu masaya yatırıldı.

Toplantıya katılan Konica Minolta Avrupa Başkanı Hideki Okamura, Türkiye'nin bölgesel anlamda genç ve dinamik nüfusu ile çok büyük potansiyel taşıdığına dikkat çekti. Global kriz esnasında ekonomik istikrarını başarıyla sağlayan Türkiye'ye duyduğu güveni vurgulayan Okamura, Türkiye pazarının Konica Minolta için öncelikli pazarlar arasında yer aldığını açıkladı.

Türkiye'de pazarın liderleri arasında bulunan Konica Minolta'nın yakın gelecekte hızla büyüyüp sektör lideri ve sektör sözcüsü konumunu hedeflediğini aktaran Hideki Okamura, 2011 yılı içinde Türk pazarına sunulacak yeni ürünlerle ilgili bilgi paylaşımında da bulundu.

Sektördeki rakip oyuncular arasından pazara sunacağı üstün teknolojiye sahip yeni ürünlerle sıyrılmayı, farklılığını ortaya koymayı amaçlayan Konica Minolta, 2011 yılı başında Türk tüketicisi ile buluşturacağı yeni ürünleriyle de yeni yıla iddialı bir giriş yapacak.