Genel 11 AĞUSTOS 2009 / 06:49

Koltuğunun altına al, git!

Konsept tasarımlı Tetris marka bisikleti sürmediğiniz zaman ikiye katlayarak bir çekçek olarak yanınızda taşıyabiliyorsunuz.

Konsept tasarımlı Tetris marka bisikleti sürmediğiniz zaman ikiye katlayarak bir çekçek olarak yanınızda taşıyabiliyorsunuz.


Bisiklet tasarımlarında gittikçe öne çıkan iki nokta var: Verimlilik ve çevreci kaygılar. Bu iki eğilimi bir araya getiren tasarımcı Danilo Mangini de katlanabilir bir bisiklet konsepti geliştirmiş: Tetris.

Özellikle büyük şehirlerde ve eski tip yapılanma alanlarında bisiklet kullanmaya uygun olmayan yolları da düşünerek tasarlanan Tetris, kullanılmadığı zamanlarda ikiye katlanabiliyor ve bir çekçeke dönüşüyor. Bu sayede minimum yorgunlukla yanınızda taşıyabiliyorsunuz.

Ayrıca 56 cm çapındaki tekerlekleri de alışılageldik bir bisikleti sürerken harcadığınızın yarısı kadar enerji harcayarak pedal çevirmenize olanak tanıyor.

Genel olarak pedal gücüyle hareket ettirilen taşıtlar uzun yolculuklar için tavsiye edilmez. Ancak Tetris gibi hem az enerji harcatan hem de katlanarak taşınma ve yerden tasarruf sağlayan modellerin sayısı arttıkça iki tekerlekli dostlarımızı yanımızda her yere götüremeye başlayabileceğiz gibi gözüküyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun