Genel 09 ŞUBAT 2009 / 14:01

KoçSistem Ar-Ge ve Yenilik Merkezi açıyor

KoçSistem’in Ar-Ge ve Yenilik Merkezi başvurusu Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından onaylandı.

KoçSistem’in Ar-Ge ve Yenilik Merkezi başvurusu Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından onaylandı.


KoçSistem, 5746 sayılı “Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun” çerçevesinde oluşturduğu Ar-Ge Merkezi Belgesini almaya hak kazandı. T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Sanayi Araştırma ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından başvurusu kabul edilen KoçSistem, kurduğu Ar-Ge ve Yenilik Merkezi’nde, 100’ü aşkın ArGe uzmanı kadrosuyla bilgi teknolojileri alanında araştırma, geliştirme ve yenilik çalışmaları yapacak.

Koç Bilgi Grubu Genel Müdürü Mehmet Nalbantoğlu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada: “KoçSistem ArGe ve Yenilik Merkezi, farklılığımızın ve rekabet gücümüzün temel yapıtaşlarından biri olacak. Merkez, bilgi teknolojileri altyapısı ve insan kaynaklarında Türkiye’nin en kapsamlı yatırımlarına sahip olan KoçSistem'in teknolojide uçtan uca sunduğu dış kaynak hizmetleri ve danışmanlığına; yenilikçi ve yönlendirici teknoloji üretimi ile ürün geliştirmeyi de ekleyecek” ifadelerine yer verdi.

Ar-Ge ve Yenilik Merkezi’nin şirketi geleceğe taşıma hedeflerinin en önemli yansımalarından biri olduğunu belirten Nalbantoğlu, “KoçSistem, kurumsal müşterilerine sunduğu özgün teknoloji çözümleri ve dışkaynak hizmetlerinin yanı sıra; sayısal yayıncılığın kurumsal uygulaması olan Pixage; çağrı merkezlerinde çalışan müşteri temsilcilerinin kendi performanslarını gerçek-zamanlı ve tarihsel bir düzenle izleyebilmelerini sağlayan Arara gibi yurtdışı pazarları da hedefleyen özgün ve yenilikçi teknolojik ürünler de geliştiriyor. Ar-Ge ve Yenilik Merkezi’mizle müşterilerimizin hayallerini gerçeğe dönüştürme stratejimiz doğrultusunda, bilgi teknolojileri alanında farklılık yaratarak rekabet gücümüzü artırmaya devam edeceğiz” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun