Genel 14 EKİM 2010 / 12:46

Koç topluluğundan hastalara taze kan

Koç topluluğu 4 ayda 21 bin 215 ünite kan bağışladı, daha fazlası için destek bekliyor.

Koç topluluğu 4 ayda 21 bin 215 ünite kan bağışladı, daha fazlası için destek bekliyor.


Bundan yaklaşık 4 ay önce ‘Ülkem İçin' projesinin 2010 yılı uygulaması çerçevesinde Türk Kızılayı işbirliğinde Koç Topluluğu çalışanları ve bayilerinin desteğiyle başlatılan ‘Ülkem İçin Kan Veriyorum' kampanyasında gelinen nokta ve alınan sonuçlar Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustava V. Koç ve Türk Kızılayı Bakanı Tekin Küçükali'nin katılımıyla düzenlenen bir toplantıda açıklandı.

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç, "Ülkemizdeki düzenli kan bağışçısı sayısını arttırmak amacıyla düzenlediğimiz bu kampanya ile 4 ayda çalışanlarımız ve bayilerimiz 21 bin 215 ünite kan bağışladı. Önümüzdeki dönemde bu kampanyayı herkesin katılımına açıyoruz. Önemli olan bir defaya mahsus bir kampanyayla kan toplamak değil, düzenli bağışçı sayısını kalıcı biçimde artırmak" dedi.

Toplantı sonrasında Koç Holding çalışanları ikinci kere kan bağışında bulunarak düzenli kan bağışına desteklerini sürdürdü.

Topluluk üyeleri 4 ayda 21 bin 215 ünite kan bağışı yaptı

Kampanyanın ilk etabında öncelikle Kızılay ekipleri tarafından tüm çalışanlara kan bağışı konusunda eğitimler verildiğini söyleyen Mustafa V. Koç, ardından da Topluluk çalışanları ve bayilerin kan bağışında bulunduklarını ifade etti. Koç Topluluğu çalışanlarının Kızılay'ın bugüne kadarki en büyük kampanyasına imza attıklarına dikkat çeken Mustafa V. Koç, "31 Mayıs-30 Eylül arasındaki 4 aylık dönemde 21 bin 215 ünite kan bağışında bulunarak ulusal kan stokumuz için önemli bir katkı sağladık" dedi.

Türkiye'de yılda 1 milyon 800 bin ünite kana ihtiyaç duyulduğunu, bu sayının her geçen gün arttığını söyleyen Mustafa V. Koç, , gelişmiş ülkelerde nüfusun yüzde 5'inin gönüllü kan bağışında bulunduğunu, Türkiye'de ise bu oranın sadece yüzde 1,5 oranında kaldığını vurguladı. Koç, sözlerine şöyle devam etti: "Ülkem İçin Kan Veriyorum kampanyamızın ikinci etabında illerde bayilerimiz tarafından yürütülen kampanyamızı kamuoyuna açıyoruz. Tüm duyarlı vatandaşlarımızı bu önemli göreve, kan bağışı yapmaya, gönüllü bağışçı olmaya davet ediyorum."

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun