Genel 08 NİSAN 2011 / 14:57

Kno’ya 30 milyon dolarlık yatırım

Intel Capital ve Advance Publications yeni tablet bilgisayara 30 milyon dolar yatırım yapacak.Intel’in öğrencileri hedefleyen tablet bilgisayar projesi Kno’ya dev yatırım şirketleri Intel Capital ve Condé Nast’ın sahibi Advance Publications tarafından 30 milyon dolar yatırım geliyor. Kaynaklara göre söz konusu yatırımın 20 milyonunu Intel Capital, geri kalanını da Advance ve başka şirketler ortak olarak yapacak.

Ayrıca yatırım şirketi üzerinden sağlayacağı finansmanın yanı sıra Intel Kno’nun tasarımını da lisanslayacak. Intel tabletleri kendisi üretmeyecek. Üretim işini OEM iş ortaklarına bırakacak.

Hedef müşteri kitlesi üniversiteler ve öğrenciler olan Kno’nun yaratıcısı Osman Rashid’in dijital eğitim ile ilgili çok fazla deneyimi olduğu belirtiliyor. Bu nedenle akademik anlamda başarılı olmasına kesin gözüyle bakılan Kno’nun 599 ve 899 dolar fiyata sahip olmak üzere iki versiyonu ile kasım ayında satışa sunulması bekleniyor. Pahalı olan çift, ucuz olan ise tek ekrana sahip olacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun