Genel 25 MAYIS 2010 / 09:44

Klavye mi? Bilgisayar mı?

2009'da tanıtımı yapılan Asus Eee PC Keyboard, piyasaya sürülüyor.

2009'da tanıtımı yapılan Asus Eee PC Keyboard, piyasaya sürülüyor.


Elinizde bir klavye ile ailenizin karşısına "ben bilgisayar aldım" diye geçtiğinizde devamının da geleceğini düşüneceklerdir ancak yanılıyorlar. Çünkü devamına ihtiyaç duymayan bir bilgisayar geldi.

Asus, tamamı bir klavye olan bilgisayarını piyasaya sunuyor. Bu ay piyasaya girmesi beklenen ürün Asus Eee PC Keyboard adını taşıyor. Klavye bilgisayarın 600 dolardan piyasaya sürüleceği açıklandı.

Sadece radikal bir ürün olarak kalmayan Eee PC Keyboard, gri gövdesiyle şık bir tasarıma da sahip. Bilgisayarda normal bir klavyedeki gibi tuşlar bulunuyor, yalnızca klavyelerde genelde NumPad olan kısımda 800'e 480'Lik dokunmatik bir LED ekran bulunuyor.

Bilgisayarda 16 GB sabit disk, bir GB RAM, Wi-Fi ve Bluetooth bulunuyor. Ayrıca cihazda HDMI çıkışı ve USB yuvaları da bulunuyor. Intel Atom işlemci kullanan klavye bilgisayarda Windows XP işletim sistemi kullanıyor.

Tabii yeni bilgisayar dizüstü bilgisayarların yerini tutamayacaktır. Daha basit işlemleri yerine getirebilecek bilgisayar, tasarımıyla fark yaratabilir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun