Genel 26 NİSAN 2010 / 11:49

Klasikler delikanlıca yarıştı

Amacın hız olmadığı Çiftçiler Klasik Otomobil Rallisi tamamlandı.

Amacın hız olmadığı Çiftçiler Klasik Otomobil Rallisi tamamlandı.


24 Nisan Cumartesi günü İstanbul içinde gerçekleşen rallide, 40'un üzerinde klasik otomobil yarıştı. Yarışa, aralarında Hatice Paksoy Çiftçi, Aydın Harezi, Hasan İnsel, Cengiz Artam ve Cem Özer'in de bulunduğu ünlü isimler katıldı.

Rallide birinciliği Ayhan ve İsmail Geveli, 1975 model MGB Roadstar otomobil ile kazanırken, ikinciliği daha önce Hulisi Kentmen'in sahip olduğu 1956 model Ford marka otomobil ile yarışan Aydın Harezi, Reyhan Alp ve Karen Depollo aldı. Yarışta üçüncülüğü ise 1974 model Porsche ile yarışan Sinan ve Sedef Dündar ikilisi kazandı.

Çiftçiler Holding Zincirlikuyu binası önünden start alan ralli, İstanbul-Silivri-İstanbul güzergahında yapıldı ve halkın büyük ilgisi ile karşılaştı.

Amacın hız olmadığı bu rallide parkuru en doğru şekilde tamamlamak hedef olarak belirtildi. Yarış sonunda tüm araçların yarışı doğru şekilde tamamladığı açıklandı. Çiftçiler Holding'in sponsor olduğu bu rallide, şampiyon olan ekip sadece bu rallinin birincisi olmakla kalmadı, aynı zamanda toplam üç ralliden oluşan "Klasik Otomobil Şampiyonası"nda da, birincilik için önemli bir yol kat etmiş oldu.

Ralli'de değeri 10 bin USD'den, 2 Milyon USD'ye uzanan klasik otomobiller yarıştı.