Genel 29 ARALIK 2009 / 12:02

Kızlar oyunu daha çok ciddiye alıyor

Oyun denince hemen akla erkekler gelse de, kızlar bu konuda daha hırslı çıktı.

Oyun denince hemen akla erkekler gelse de, kızlar bu konuda daha hırslı çıktı.


Bilgisayar oyunlarına bağlılık söz konusu olduğunda erkek egemen bir dünyada yaşadığımızı düşünsek de, Güney Kaliforniya Annenberg İletişim Enstitüsü Profesörü Dmitri Williams'ın araştırması kızların oyunlara daha düşkün olduklarını ortaya çıkardı.

Williams'ın MMORPG oyununda yer alan 7 bin oyuncu üzerinde yaptığı kapsamlı araştırmanın sonuçları da bir hayli ilginç. Buna göre oyuncular sanıldığının aksine genel olarak çocuklardan oluşmuyor, yaş ortalaması 31. Üstelik yaş ilerledikçe oyunun başında geçirilen süre artıyor ve sıkı durun; kızlar oyuna daha çok sahip çıkıyor. Oyun başında en uzun zaman geçiren erkek haftada 51 saatini oyuna verirken, kızların şampiyonu 57 saatini ekran başında geçiriyor. Haftalık oyun süresi ortalaması da kızlarda 29, erkeklerde 25 saat.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun