Genel 10 HAZİRAN 2009 / 16:30

Kişisel takip sistemlerinde yeni açılım

Arvento Mobile, geliştirdiği yeni ürünle kişisel takip sistemlerini farklı kanallara taşıyor.

Arvento Mobile, geliştirdiği yeni ürünle kişisel takip sistemlerini farklı kanallara taşıyor.


Mobil teknolojiler ve araç takip sistemleri konusunda faaliyet gösteren Arvento Mobile, düzenlediği basın toplantısı ile yeni dönemdeki çalışmalarını ve geliştirdiği "Kişi Takip Sistemi" ni tanıttı. Basın Toplantısında açılış konuşmasını yapan Arvento Genel Müdürü Özer Hıncal; "Arvento'nun Türkiye'de, Türk mühendisleri tarafından üretildiğini ve yazılım ve donanımı paket halinde pazara sunduklarını belirtti. Arvento olarak 3 binin üzerinde müşteriye ait 60 bin aracı çevrimiçi olarak takip ettiklerini belirten Hıncal, 1 ay içinde de pazara yeni geliştirdikleri "Kişi Takip Sistemi" ni sunacaklarını ifade etti. Kuruldukları 2005 yılından bu yana Türkiye'nin herhangi bir bölgesinde çıkan yangına anında en yakın araçlar yönlendirilerek, operasyonun çevrimiçi yönetilmesine olanak sağlayan Orman Yangın Yönetim Sistemi Projesi, 80 ildeki 122 acil servis ambülanslarının takibini yapan 112 Acil Sağlık Bakanlığı Projesi ve İstanbul'daki 2500 okul servisinin uydudan izlenmesine olanak sağlayan araçları takip ve kontrol sistemi gibi pek çok projeyi hayata geçirdiklerini belirten Hıncal, yeni geliştirdikleri "Kişi Takip Sistemi" ile özellikle yaşlı, hasta, çocuk takibi ve güvenliği ile ilgili çözümler sunmayı amaçladıklarını ifade etti.

Kişisel takibe yeni alternatif


Kişi takip sistemi olarak tanımlanan "Personel Tracker" ürünü ile özellikle yaşlı, hasta, çocuk takibi ve güvenliği konusunda hizmet sağlayacaklarını belirten Hıncal, "Kişi Takip Sistemi ile takip edilmesi istenen kişi ya da canlının bulunduğu yer bilgisi, sisteme tanımlanan kişiler tarafından internetin olduğu her yerden kolayca izlenebilecek. Sistem acil durumlarda alarm mesajı iletebilecek. Yaklaşık 2x5x3 cm gibi oldukça küçük bir boyuta sahip olan cihaz da kolayca taşınabilecek"diye konuştu. Sistemin sağır ve dilsizler için de acil durumlarda önemli rol oynayabileceğine dikkat çeken Hıncal, kişisel takip sistemi ile bir düğmeye basarak yardım almalarının mümkün olabileceğini belirtti.Kişisel takip sistemlerinin geliştirdikleri yazılım ve donanım birlikte sunulan paketi ile raftan alınabilecek bir ürün haline geldiğini ifade eden Hıncal, kişisel kullanımlar için ürünün teknoloji marketleri, operatörler ve sigorta şirketleri tarafından sunulabileceğini dile getirdi. Ürünün 160 dolar civarındaki bir satış fiyatı ile sunulacağını da belirten Hıncal, ilk etapta yıl sonuna kadar 5 bin cihaz satılmasını öngördüklerini ifade etti.


Hedefte yurtdışı projeler yüzde 30 ciro artışı var


Arvento olarak 2008'de 12 milyon TL'lik ciro gerçekleştirdiklerini 2009 yılında ise bu ciroyu yüzde 30 artırmayı ve 30 bin cihaz satmayı hedeflediklerini belirten Hıncal, önümüzdeki dönemde de yurtdışındaki projelerini artırmayı amaçladıklarını ifade etti. Yeni pazarlara açılmak üzere girişimlere devam ettiklerini belirten Hıncal, " 2008 yılı itibariyle, Avusturya ve Almanya'ya ürünlerimizi ihraç etmeye başladık. Bu ülkelerin yanı sıra; Azerbaycan, Özbekistan, Kırgızistan, Kuveyt, Dubai, İran, Cezayir,Ürdün, Hindistan, Rusya ve Ukrayna ile görüşmelerde son aşamaya gelindi, çalışmalar başlamak üzere. 2009-2010 yılları için hedefimiz Avrupa, Orta Asya, Arap Yarımadası ve Kuzey Afrika bölgesinde 20'ye yakın ülkeye ürünlerimizi ihraç etmek" dedi.


 


 


 


 


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun