Genel 28 ARALIK 2010 / 13:35

Kırsal kesimde internet hızlanacak

KA-SAT uydusu ve Tooway ile kırsal kesimde internet hızının 10 Mbps’e çıkması bekleniyor.

KA-SAT uydusu ve Tooway ile kırsal kesimde internet hızının 10 Mbps’e çıkması bekleniyor.


KA-SAT uydusunun 20 Aralık tarihinde fırlatılmasından sonra, Eutelsat’ın uydu üzerinden internet servisi olan Tooway ile birlikte Avrupa ve Akdeniz bölgesindeki pek çok insanın yüksek hızda uydu internet erişimine sahip olması bekleniyor.

İngiltere’den Azerbaycan’a kadar olan geniş bir coğrafyayı kapsayan servisle birlikte kırsal kesimdeki kullanıcıların bile günlük 1 avrodan başlayan fiyatlarla 10 Mbps’a varan yüksek hızda genişbant servislerinden faydalanabileceği belirtiliyor. Kullanıcılarına basit bir kurulumla genişbant servisi veren Tooway için yalnızca Ethernet yolu ile bilgisayara bağlı bir modem ve ufak bir uydu anteni gerekiyor. Bunlara ek olarak, Tooway uydu üzerinden telefon hizmeti sunacak.

Tooway’in mevcut servislerindeki uydudan indirme hızının Mayıs 2011 tarihinden itibaren 3.6 Mbps’den 10 Mbps’e çıkarken; uyduya gönderme hızı ise 384 Kbps’den 4 Mbps’e çıkması bekleniyor. Avrupa genelinde bütün ülkelerde faaliyet gösteren Tooway ev ofis çalışanlara, küçük işletmelere sertifikalı distribütorleri aracılığıyla farklı fiyat paketleri sunuyor. Ayrıntılı bilgi için bu adresi tıklayın.