Genel 20 EYLÜL 2010 / 08:20

Kinect piyasayı silip süpürecek

Microsoft’a göre Kinect satışları iPad’i geçecek, iddia büyük.

Microsoft’a göre Kinect satışları iPad’i geçecek, iddia büyük.


Microsoft hareket ve ses algılayıcıya sahip oyun kontrol sistemi Kinect’e çok güveniyor ve bununla ilgili iddialı açıklamalarda bulunuyor. Microsoft’un yeni iddiasına göre Kinect satışları ilk üç ayında 3 milyon satan Apple’ın iPad’ini geçecek.

Kinect sözcüsü Kudo Tsunoda’nın yaptığı açıklamada, “Kinect için önceden verilen siparişler çok fazla. Noel tatiliyle birlikte bu satışların artacağını ve iPad satışlarını geçeceğini düşünüyoruz” dedi ve şunları ekledi: “Xbox 360 şimdilerde zaten Wii ve Sony’den çok daha iyi satıyor. Kinect satışlar anlamında gerçekten yeni bir sayfa açmış olacak.”

Tahmini olarak bir satış rakamı vermeyen Tsunado, Kinect’in iPad’den çok daha geniş bir kitleye hitap edeceğini söylüyor. Dolayısıyla Kinect platformunun değerinin artacağını ve her tip oyuncu için ilgi çekici olacağını düşünüyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun