Genel 19 KASIM 2009 / 13:15

Kıbrıs'ta Netsis konuşuldu

Netsis ve KKTC çözüm ortağı TyCom Teknoloji, 17 Kasım'da Kıbrıs Türk Sanayi Odası'nda toplandı.

Netsis ve KKTC çözüm ortağı TyCom Teknoloji, 17 Kasım'da Kıbrıs Türk Sanayi Odası'nda toplandı.


Netsis ve TyCom Teknoloji, KKTC Maliye Bakanı Ersin Tatar ve Kuzey Kıbrıs Hesap Uzmanları Birliği Başkanı Firuz Fehmi'nin de katılımlarıyla gerçekleştirilen etkinlikte bir araya geldi. "Bilişim ile Kalkınma" temalı etkinlikte konuşan Maliye Bakanı Ersin Tatar, yazılım yatırımlarının gerek maliye sisteminin denetlenebilirliği ve disiplini açısından, gerekse şirketlerin kendi verimliliği açısından önemine değinerek, halihazırda yapılmış olan marina, otel ve hastane yatırımlarından bahsetti. Tatar, her bir yatırımın diğer yatırımlara gösterdiği olumlu etki üzerinde durdu.

TyCom Teknoloji Direktörü Ayhan Başak da konuşmasında KKTC kanunlarına uygun olarak geliştirilen muhasebe ve bordro uygulamalarını Netsis ile ortaklaşa 1,5 yıl süren verimli bir çalışmanın sonucunda tamamladıklarını ve  başarılı bir şekilde uygulamaya başladıklarını belirtti. Başak, uyarlama çalışmalarında Erdal & Co'nun danışmanlık desteğiyle Netsis yazılımlarının hem satış hem de destek konusunda hazır olduklarının altını çizdi.

Muhasebe uygulamalarında çok yakın gelecekte e-belge ve e-imza kanunlarının uygulamaya geçmesiyle kağıt kalemden uzak bir sistemin gelebileceğinden, faturaların hatta yevmiye defterlerinin hiç kağıt kullanılmadan uygulanabileceğinden söz eden Netsis Genel Müdürü Murat Ihlamur ise "KKTC'nin bilişim ile gelişebilmesi için birçok olumlu özelliğin bir arada olduğunu düşünüyorum. Özellikle üniversitelerin yaygınlığı ve eğitim düzeyinin yüksekliği ile yaşam coğrafyasının cazibesi birleştiğinde ihtiyacımız olan elverişli ortamın majör bileşenleri bir araya gelmiş oluyor" dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun