Genel 21 HAZİRAN 2010 / 06:06

Kendi tabletinizi 400 dolara yaratın

Apple ve diğerleri hayallerinizdeki tablet bilgisayarı karşılayamıyorsa, tabletinizi kendiniz yaratın.

Apple ve diğerleri hayallerinizdeki tablet bilgisayarı karşılayamıyorsa, tabletinizi kendiniz yaratın.


Mevcut tablet modellerini inceleyip hayal kırıklığına uğradıysanız, Liquidware isimli açık kaynak donanım şirketi, size kendi tabletinizi yaratma seçeneği sunuyor. Şirketin 400 dolara sunduğu Beagle Embedded Starter kit ile kendi tablet bilgisayarınızı yapmanız mümkün. Kit, 1GHz işlemciye sahip Beagle platform üzerine yerleştirilecek olan 4,3 inçlik bir OLED dokunmatik ekrana sahip. Batarya modülü içeren kit, Angstorm Linux üzerine önceden biçimlendirilmiş 4GB SD kartla geliyor. Google Android işletim sistemi de kurabileceğiniz sistem, SD kart dışında hiçbir depolama alanı sunmuyor. Platform 226 gram ağırlığıyla da oldukça dikkat çekiyor.

Bunların yanı sıra kullanıcılar, sistemin performansı için daha büyük bir SD kart ve USB çıkışı üzerinden harici sabit disk ya da katı hal sürücüsü yerleştirebiliyor. Tabletinizin bu koşullar altında pil ömrü kullanıma bağlı olarak üç saatten altı saate kadar sürebilir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun