Genel 03 EYLÜL 2015 / 12:58

Kedi severler için uygulama

Kedi mırlamasının ilaç ve müzik gibi yatıştırıcı bir etkisi olduğu araştırmalar sonucu kanıtlandı. Birde bu “mır terapinin” uygulamasını yaptılar desek...Kedi dostlarımızın gırtlaklarındaki kasların titreşimleriyle başlayan bu mırlama, diyaframında eşliğiyle dakikalarca süren bir senfoniye dönüşüyor. Mırlama sonucu saniyede 20-50 hertz arası bir titreşim oluşuyor. 1950’lerden günümüze kadar yapılan araştırmalar sonucunda, İngilizce “purr therapy” diye tanımladığımız (bizde “mır terapi” adını verelim), bu terapi kendimizi iyi hissetmemizi sağlayan serotonin, prolaktin ve oksitosin hormon düzeylerimizi artırdığı, stresle baş etmekte, hatta depresyona karşı savaşmakta bu hormonal değişikliklerin son derece yararlı olduğu bilimsel olarak ortaya konuldu.

Burdan yola çıkarak hayata geçirilen “CatPurrNoise Generator” adlı uygulama “mır terapiyle” gündelik hayatta karşılaştığımız stresle mücadelemizi kolaylaştırıyor. iOS uygulaması olarak indirebileceğimiz ya da internet sitesinden ulaşabileceğimiz "Cat Purr Noise Generator" kedi mırıltısını bass, tizz ses kanallarıyla dilediğimiz gibi değiştirip dinlememizi sağlıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun