Genel 27 MART 2009 / 09:26

KDV indirimine olumlu tepkiler

Arena Genel Müdürü İzi Kohen KDV indirimi öngören ekonomik önlemler paketi ile ilgili görüşlerini belirtti.

Arena Genel Müdürü İzi Kohen KDV indirimi öngören ekonomik önlemler paketi ile ilgili görüşlerini belirtti.


Arena Bilgisayar A.Ş. Genel Müdürü İzi Kohen, açıklamasında hükümetin almış olduğu bu kararı takdir ve heyecanla karşıladığını dile getirdi. Verilen kararın zamanlama olarak çok doğru olduğunu belirten Kohen, panik duygusunun atlatılıp işlerin açılmaya yüz tuttuğu dönemde atılacak tüm cesur adımların pazara büyük hareket getireceğine inandığını ifade etti.


 


KDV indirimiyle birlikte pazarın birinci çeyreğe göre yüzde 25 oranında büyümesini beklediğini belirten Kohen, “KDV’nin, %18’den %8’e indirilmesinin bireysel tüketici ve şirketlere etkisini ayrı ayrı ele almak gerekiyor, bu gelişme KDV’yi kendi cebinden ödeyen bireysel tüketiciye maliyetten %8.5 tasarruf sağlıyor. İşletmeler için ise işleyen bir KDV hesabı olduğu için bu indirimin nakit akışı dışında maliyet açısından bir etkisi yok” açıklamasında bulundu.


 


Şirketlerin bugünkü en önemli sorularının maliyetten çok nakit akışı yönetimi olduğunun altını çizen Kohen, “ Önerim ve arzum, yüksek stokları ve karsızlık nedeniyle yıllar boyu devletten milyonlarca TL KDV alacağı birikmiş olan şirketlere (bilişim ve tüm diğer şirketler), hükümet tarafından bu tutarları geri alabilmeleri için uygulaması kolay ve hızlı bir süreç sağlanmasıdır” dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun