Genel 26 MART 2009 / 16:17

KDV indirimi moral verdi

Index Grup CEO’su Erol Bilecik, bilişim ürünlerinde yapılan KDV indirimini çok olumlu bir gelişme olarak değerlendirdi.

Index Grup CEO’su Erol Bilecik, bilişim ürünlerinde yapılan KDV indirimini çok olumlu bir gelişme olarak değerlendirdi.


Hükümetin krize karşı aldığı beşinci önlem paketi kapsamında, bilgisayar, bilişim ve büro makinelerinden alınan yüzde 18 KDV, üç ay süreyle yüzde 8’e indirildi. Böylece, stokların eritilmesi ve özellikle genç bireylerin bilişim çağından daha çok yararlanması hedefleniyor. Index Grup CEO’su Erol Bilecik, bilişim ürünlerinde yapılan KDV indirimini çok olumlu bir gelişme olarak değerlendirdi ve bu indirimle sektörde ciddi bir hareketlenme yaşanabileceğini belirtti.  


Bilecik şunları kaydetti: “KDV indiriminin getireceği avantajlar ışığında, rakamsal boyutta bakıldığı zaman, 2009 yılının yaklaşık birinci çeyreği ile ikinci çeyreği arasında ikinci çeyreğe yönelik önemli bir fark olmasını bekliyoruz. Şu anda elimizde net bir tebliğ olmadığı için, bu KDV indiriminin, ikinci çeyreğin tamamında üç aylık bir zaman diliminde uygulanacağını düşünüyoruz. Bunun da satışlara çok olumlu katkısı olacağına, özellikle bireysel tüketici satışlarına daha fazla ve önemli katkıda bulunacağına inanıyoruz. Toplamda da artış oranının normal beklentilere göre yüzde 25’in altında olmayacağını öngörüyoruz. Bu indirimin şu an getireceği faydalar, geçmiş yaraların sarılması adına çok doğru olacak. Bu konuya hükümetin olumlu bakacağını ümit ediyoruz.”  


Index Grup, yeni önlem paketi ışığında krize rağmen 2009’da satışlarını artırmayı ve belli bir oranda büyümeyi hedefliyor. Bilecik bu konuda şunları söyledi: “Index Grup şirketleri olarak sektörün ortalama büyümesinden minimum yüzde 5 daha fazlasını gerçekleştirme hedefimiz, 2009 yılı için de aynen geçerli olacak. Bunun yanı sıra orta ve uzun vadeli katma değerini gördüğümüz ve fırsat olarak değerlendirdiğimiz yatırımları yapmaktan da kaçınmayacağız.”

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun