Genel 09 ŞUBAT 2011 / 15:42

Katolikler şimdi de iPhone'la günah çıkaracak

Katolikler şimdi de iPhone'la günah çıkaracak

Katolik Kilisesi iPhone için günah çıkarma uygulamasını onayladı.

Katolik dünyasının lideri Papa 16. Benedict, iPhone için geliştirilen günah çıkarma uygulamasının Katolikler için uygun olduğunu söyledi.Little iApps tarafından geliştirilen Confession isimli uygulama, günahkar kişileri telefonları aracılığıyla itirafa teşvik ediyor. Kişilerin itiraf ederek günah çıkarmasını sağlayan uygulama bu anlamda kullanıcılara rehberlik ediyor ve bir takım ipuçları veriyor.Papa’nın da onay vermesiyle iTunes’da 2 dolara satışa çıkan uygulama “tövbekarlar için en iyi yardım” sloganıyla tanımlanıyor. Kişinin itiraf etmesini sağlayan uygulama elbette geleneksek günah çıkarma ayininin yerine geçmiyor. Günahkar kişi uygulamayı ne kadar kullansa da bir rahip karşısında itiraf ederek günah çıkarma ayinine katılması gerekiyor. Uygulama bu noktada kişiyi itirafa biraz daha yaklaştırıp aslında inanan kişinin vicdanen rahatlatmasını sağlıyor.

Little iApps yetkilileri kilisenin yerine geçmek gibi bir niyetlerinin olmadığını uygulama ile Katolik kişilerin inançlarını dijital teknoloji aracılığı ile yaşayabilmelerini amaçladıklarını söylüyor.Uygulamanın nasıl çalıştığına gelirsek, sizi bir tür vicdan sınavına sokan programda nelerin gerçek günah olabileceğine dair bir bilgilendirme aldıktan sonra kullanıcı işlediği suçu itiraf ediyor. Buna göre kullanıcının yaşı ve cinsiyetini hesaba katan uygulama günah çıkarmak için kullanıcıya ipuçları veriyor.Kullanıcıların sanal ortamda günahlarının açığa çıkmasından korkmasına da gerek yok. Uygulama kişiye özel sunulan şifre ile kullanılıyor ve kullanıcının günah kaydı tutmasını da sağlıyor.

YORUMLAR
Feneriye 11 ŞUBAT 2011 / 23:26 0 0
Iphone için geliştirilen günah çıkarma aygıtı......
Ne dersiniz,milletimiz için de bir itiraf aygıtı çıkarsalar!...
Zannetmiyorum,bir kere bizdeki çeşitlilik çokluğundan yazılımı gerçekleştiremezler,
onu da yapsalar cihazı yönlendirecek beceride beyne sahip değillerdir.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun