Genel 11 ARALIK 2009 / 07:12

Kaspersky Lab korumayı üst seviyeye çıkardı

Kaspersky KryptoStorage, bilgiyi şifreleyerek bilginin gizlilik ve doğruluğunu koruyor.

Kaspersky KryptoStorage, bilgiyi şifreleyerek bilginin gizlilik ve doğruluğunu koruyor.


Güvenlik içerik yönetim çözümleri geliştiren öncü firmalardan Kaspersky Lab, Kaspersky KryptoStorage ürününün piyasaya sürdü. Ürün; kullanıcı dostu, sezgisel ara yüzü ile kriptografik koruma sağlamak ve Windows işletim sistemleri çalıştıran bilgisayarlardan verileri kalıcı olarak silmek için tasarlandı. Kaspersky KryptoStorage üç tür nesneyi koruyor: kataloglar, sanal diskler (dosya konteynırları) ve sabit diskin mantıksal bölümleri.

Farklı nesne türlerini şifreleme yeteneği, şifreleme sistemini esnekleştirip kullanımını kolaylaştırıyor. Örneğin, eğer kullanıcı için tüm veriler önemliyse bütün bir disk bölümünü şifreleyebiliyor. Gizli bilgi azsa şifreleme depolama aygıtındaki alanlarla, bir konteynırdaki verilerle veya basitçe ayrı klasörlerle sınırlandırılabiliyor. Veri şifrelendikten sonra anında şifresi çözülebiliyor ve tekrar şifrelenebiliyor. Kullanıcı, belgeyi bilgiyi okumak için açtığında otomatik olarak şifre çözülüyor; bir diske yazdırdığında ise şifreleniyor. Şeffaf şifreleme, güvenliğin seviyesini artırıp, kullanıcının işini kolaylaştırıyor. Kullanıcının uygulamayı çağırması gerekmiyor, açılan verinin kaydedildiğinde şifreleneceği garantileniyor.

Kaspersky KryptoStorage'daki şifre güvenliği sağlam simetrik şifreleme AES-128 algoritmasına dayanıyor. Kullanıcı tarafından girilen şifrenin kriptografik çevrimi kullanılarak gizli bir anahtar yaratılıyor. Buna ek olarak, en yüksek performanslı bilgisayar yazılımı ile olanlar bile bu tür saldırıları etkisiz hale getiren özel bir algoritma sayesinde çözüm, tam kaba kuvvet saldırılarına karşı dayanıklı.

Kaspersky Lab Türkiye Müdürü Murat Göçe, halen ürünlerini kullanmakta olan tüketicilerin Kaspersky KryptoStorage'ı yüzde 35 indirimli fiyattan satın alabileceklerini anımsatarak, "Ne yazık ki veri hırsızlığı ve başka insanların verilerinin yasadışı kullanımı gittikçe yaygınlaşıyor. Artık Kaspersky KryptoStorage'ın yardımıyla bu tehditlere karşı kendinizi koruyabilirsiniz. Ürünün kullanımı kolaydır ve öyle güçlü bir seviyede güvenlik sağlıyor ki, kötü adamların ele geçirilemez dijital kasaya girmeleri için yüzlerce yıl harcamaları gerekecek" diyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun