Genel 23 HAZİRAN 2010 / 15:38

Kaspersky güvenliği tesadüfe bırakmıyor

Kaspersky Internet Security 2011 ve Kaspersky Anti-Virus 2011 Türkiye'deki kullanıcılarıyla buluşuyor.

Kaspersky Internet Security 2011 ve Kaspersky Anti-Virus 2011 Türkiye'deki kullanıcılarıyla buluşuyor.


Kaspersky Lab, Kaspersky Internet Security 2011 ve Kaspersky Anti-Virus 2011 ürünlerinin en son sürümlerini Türkiye'ye sunduğunu duyurdu. Yeni sürümler her türlü potansiyel tehdidi algılamak ve yıkıcı faaliyetleri engellemek için sistemi sürekli izliyor ve proaktif bir koruma sağlıyor.

Kaspersky Lab'ın yeni ürünleri ile kullanıcının işlemlerine bir kısıtlama getirmeden koruma sağlanıyor. Sistem arkaplan modunda çalışıyor ve işini etkin bir şekilde yapmak için kullanıcıdan sürekli talepte bulunmuyor.

Ürünlerde kullanılan yeni Sistem İzleyici teknolojisi dosyaların oluşturulması ve değiştirilmesi, sistem çağrıları ve sistem kaydındaki değişiklikler dahil olmak üzere tüm sistem gelişmelerini izliyor. Bir programın davranışının sürekli olarak izlenmesi sayesinde, Kaspersky Lab çözümleri bilinen veya yeni her türlü zararlı programı tespit ediyor. Zararlı programların sistemde yaptığı istenmeyen değişikliklerin büyük çoğunluğu farenin birkaç kez tıklatılmasıyla etkisiz hale getirilebiliyor.

Yeni çözümlerde güvenilirlik derecelendirme hizmetleri de bulunuyor. Bu sayede bilinen bir nesne hakkındaki bilgiler yerel olarak tarama yapılmasına gerek kalmaksızın gerçek zamanlı olarak alınıyor. Bilgi kaynağı Kaspersky Lab'ın veri tabanları olup, bu veri tabanları uzmanlar tarafından sürekli olarak güncelleniyor.

Kaspersky Internet Security 2011 ve Kaspersky Anti-Virus 2011 ürünlerinde yeni Windows Gadget (akıllı masaüstü araçları) özelliği de bulunuyor. Bu akıllı araçlar, Windows Vista ve Windows 7 içindeki Windows Masaüstü üzerinde bulunan arayüzün bir bileşeni olup, ürünün ana özelliklerine hızlı erişim sağlıyor. Windows Gadget, bilgisayarın güvenlik durumunu görüntülüyor, bir dosyanın farenin bir kez tıklatılmasıyla taranmasını sağlıyor ve bir uygulamanın Güvenli Çalışma modunda başlatılabilmesine olanak sağlıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun