Genel 01 EKİM 2012 / 11:23

Kart-Sis teknolojisi sahibine kapıyı da açıyor, asansörü de çağırıyor

Bu kart sahibine kapıyı açıyor, asansörü çağırıyor

Kart-Sis, “Long Range Reader” adı verilen uzun mesafeli okuma cihazlarıyla otopark girişlerinde ve plazalarda hayatı kolaylaştıran projelere imza atıyor. Pil gerektirmeyen pasif etiketlerle çalışan bu sistemde, kapı üzerindeki algılayıcı yaydığı sinyallerle kart sahibini 9 metreden tanıyabiliyor. Böylece kart sahibinin herhangi bir müdahalesine gerek kalmadan otopark kapısının açılması veya uzaktan çalıştırılabilecek sistemlerin devreye girmesi mümkün oluyor.

Bu sistemin yaratıcı kullanım alanları da bulduğunun altını çizen Kart-Sis Genel Müdürü Süleyman Gürel, kullanım potansiyeline dair şu örnekleri verdi:

“Elinizde çok sayıda alışveriş çantası olduğunu ve kapıdan geçmek için kartınıza ulaşmakta zorlandığınızı düşünün. Bu sistem sayesinde sizin herhangi bir müdahalenize gerek kalmadan kapı açılıyor ve geçmenize izin veriyor. Dahası, kart sahibinin kaçıncı katta oturduğunu anlayarak binadan içeri girdiği anda asansörün çağrılmasını ve ilgili kat düğmesine basılmasını da sağlayabiliyorsunuz.

Dilerseniz bu sisteme ısıtma-soğutma tercihlerinizi tanımlamanız ve evden içeri girdiğinizde iklimlendirme sisteminin otomatik olarak tercihinize uygun ayarları yapmasını sağlamanız dahi mümkün.”

300’e yakın Ar-Ge ürününü dünyaya satıyor

Kart-Sis bünyesinde üretim ve Ar-Ge’si bizzat Kart-Sis tarafından gerçekleştirilen 300’e yakın ürünün bulunduğunu söyleyen Süleyman Gürel, Kart-Sis’in üniversitelerden bankalara, kamu kurumlarından özel şirketlere kadar çok sayıda önemli proje gerçekleştirdiğini ve güçlü referansları olduğunu kaydetti.

Kart-Sis’in ürettiği çözümleri ihraç eden bir şirket olduğunun altını çizen Gürel, bu referansların önemli bir bölümünü ihraç edilen hizmetlerin oluşturduğunu vurguladı.

Kart-Sis tarafından üretimi ve kurulumu gerçekleştirilen çözümler arasında temaslı ve temassız akıllı kart okuyucular, turnike ve bariyer sistemleri, güvenlik donanımları, elektronik ödeme, otopark ücretlendirme, köprü ve otoyol gişeleri için elektronik ücret toplama sistemleri, kampüs otomasyonu, geçiş kontrol sistemleri ve toplu taşımaya yönelik elektronik bilet uygulamaları yer alıyor.

Kart-Sis’in web sitesine www.e-kartsis.net adresinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun