Genel 20 MART 2012 / 11:11

Kart-Sis 51 ülkeye geçiş kontrol sistemleri pazarlıyor, 2012’de 2 milyon avro satış hedefliyor

Kart-Sis 51 ülkeye geçiş kontrol sistemleri pazarlıyor

[Bilişim Dünyası Özel] Kart-Sis, 300'e yakın Ar-Ge projesi ve 51 ülkeye yayılan faaliyetiyle başta geçiş konrtol teknolojileri olmak üzere enerjiden geri dönüşüme kadar birçok sektörde söz sahibi olmaya hazırlanıyor. Türkiye’de faaliyet göstermenin yanı sıra Avrupa, Orta Doğu ve Uzak Doğu’daki 51 ülkeye kart ve geçiş sistemi çözümleri ihraç eden Kart-Sis, 2012 yılı için 2 milyon avro satış geliri hedefliyor.

Çözüm Holding çatısı altındaki Kart-Sis’in anahtar teslim hizmet anlayışıyla kart ve geçiş kontrol sistemlerine yönelik çözümler sunduğunu ifade eden Kart-Sis Genel Müdürü Süleyman Gürel, kart basım sistemleri alanında Türkiye’de yüzde 94’e varan pazar payına sahip olduklarını söyledi. “Tüketicilerin cebindeki banka kartlarının baskılarının neredeyse tamamı dağıtıcılığını üstlendiğimiz cihazlar tarafından gerçekleştiriliyor” diyen Gürel, kart sistemlerinin sundukları geçiş sistemleri için önemli bir bileşen olduğunun altını çizdi.

Kart-Sis tarafından üretimi ve kurulumu gerçekleştirilen çözümler arasında temaslı ve temassız akıllı kart okuyucular, turnike ve bariyer sistemleri, güvenlik donanımları, elektronik ödeme, otopark ücretlendirme, köprü ve otoyol gişeleri için elektronik ücret toplama sistemleri, kampüs giriş otomasyonu, geçiş kontrol sistemleri ve toplu taşımaya yönelik elektronik bilet uygulamaları yer alıyor.

Uzak Doğu pazarında Çin’e kafa tutuyor

Kart-Sis bünyesinde üretim ve Ar-Ge’si bizzat Kart-Sis tarafından gerçekleştirilen 300’e yakın ürünün bulunduğunu söyleyen Süleyman Gürel, Kart-Sis’in üniversitelerden bankalara, kamu kurumlarından özel şirketlere kadar çok sayıda önemli proje gerçekleştirdiğini ve güçlü referansları olduğunu kaydetti.

Kart-Sis’in ürettiği çözümleri yurtdışına ihraç eden bir şirket olduğunun altını çizen Gürel, bu referansların önemli bir bölümünü yurtdışına ihraç edilen hizmetlerin oluşturduğunu vurguladı.

Avrupa ve Orta Doğu’da da müşterileri olmasına rağmen en çok gurur duydukları pazarın Uzak Doğu pazarı olduğunu söyleyen Gürel, “Çin gibi dev bir bölgesel güce rağmen Uzak Doğu pazarında var olmaktan gurur duyuyoruz.

Kart-Sis bugün Şili, Singapur, Filipinler, Endonezya ve Vietnam’a ürün satan bir şirket. Özellikle Vietnam’da kurulu tek bir geçiş sistemi bile yokken bu ülkedeki ilk kurulumu Kart-Sis’in olarak biz gerçekleştirdik. Bu ve benzer başarılar, şirketimiz ve ülkemiz adına göğsümüzü kabartıyor” diye konuştu.

Bilgi için: www.kartsis.com.tr
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun