Genel 07 OCAK 2009 / 08:43

Kariyer.net 10. yılını yenilenen sitesiyle kutluyor

Kariyer.net, 10. yılına yeniliklerle giriyor. Kariyer.net’in yenilenen sitesi, Ocak ayının ilk haftasından itibaren faaliyete geçti.

Kariyer.net, 10. yılına yeniliklerle giriyor. Kariyer.net’in yenilenen sitesi, Ocak ayının ilk haftasından itibaren faaliyete geçti.


Kariyet.net yenilikleri ana sayfadan başlıyor. Görsellikte sadeliği ve kullanım kolaylığını ön plana çıkaran eklemeler göze çarpıyor. Sayfa tasarımlarının eni, yeni web trendleri doğrultusunda yüzde 25 arttı. Öte yandan Kariyer.net’te artık gitmek istenilen sayfaya ulaşmak daha kolay. Menü adımları, kısa bilgilendirmeler eklenerek ana sayfanın solunda yer alıyor.

İş fırsatlarına ulaşmak için anasayfadan şehir, sektör ve bölgelere göre arama yapılabiliyor. Sektörel ve bölgesel sayfalar ana menüye taşındığı için, sitenin bu bölümlerine anında erişmek mümkün olabiliyor. Böylece en hareketli, en çok ilan yayınlanan sektör ve iller ana sayfada görülebiliyor. Detaylı aramalar sayesinde ise istenilen kriterleri taşıyan iş fırsatlarını kaçırma olasılığı ortadan kalkıyor.Yenilenen Kariyer.net’te özgeçmişler adım adım, düzenli ve hızlı bir şekilde oluşturulabiliyor.

Adaylar, “Özgeçmişlerim” sayfasında yer alan “Araçlarım” alanına daha kolay bir şekilde fotoğraf, görüntülü CV ve dosya ekleyebiliyorlar. Başvuruları takip edebilmek için ilanın altında bulunan “Son Arama Sonucu, İncelediğim İlan, İlgilendiğim İlan, Özgeçmişime Uygun İlan, Arkadaşıma Gönder, İlanı Takip Et, Firmanın Tüm İlanları” gibi işlemler, “İlan İşlemleri” ve  “İş Arama İşlemleri” olarak iki başlık altında toplanıyor. Özgeçmiş hazırlarken ihtiyaç duyan adaylar, yardım menüsünde yer alan etkin özgeçmiş sunumunu inceleyebiliyorlar. Teknik destek almak gerektiği zaman ise ana sayfadan yardım menüsüne girmek yeterli oluyor.

Kariyer.net bugün itibariyle 8.500.000 özgeçmişe, 20.000 üye firmaya ve günde ortalama 3.500 iş ilanına sahip.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun