Genel 29 ARALIK 2008 / 11:54

Karadağ’da devlet dairelerinde Facebook ve Youtube yasaklandı

Sırbistan’dan ayrılarak bağımsız bir ülke olan Karadağ’da devlet dairelerinde Facebook ve Youtube yasaklandı.

Sırbistan’dan ayrılarak bağımsız bir ülke olan Karadağ’da devlet dairelerinde Facebook ve Youtube yasaklandı.

Karadağ'da devlet dairelerinde Facebook veya YouTube'a girmek isteyenler artık erişim engellendi yazısı karşılaşıyor. Sansüre sebep, Karadağ'da devlet dairelerinde Facebook ve Youtube’un kullanımının artması ve bunun devlet görevlilerinin çalışma düzenini etkilediği iddiası.


Karadağ Eski Yugoslavya'yı oluşturan altı cumhuriyetten biriydi. Yugoslavya'nın parçalanmasından sonra, Karadağ Sırbistan'ın zorlamasıyla Yeni Yugoslavya'ya katılmıştı. Karadağ'ın çabalarıyla 2003 yılında Sırbistan-Karadağ olarak daha esnek bir federasyon çatısı oluşturuldu. Karadağ, 21 Mayıs 2006 Pazar günü yapılan referandumda çıkan yüzde 55,5'lik evet oyu ile ise bağımsız olma kararı aldı. 3 Haziran 2006'da ise Karadağ Parlamentosu, referandumda çıkan sonuca dayanarak Karadağ'ın bağımsızlığını ilan etti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun