Genel 02 AĞUSTOS 2010 / 09:17

Kapa bilgisayarları, 1 milyon dolar cebinde kalsın

HSBC şubelerinde gece ve hafta sonları bilgisayarlar kapatılarak tasarruf sağlandı.

HSBC şubelerinde gece ve hafta sonları bilgisayarlar kapatılarak tasarruf sağlandı.


HSBC, akşamları ve haftasonları dünya çapında 300 bin bilgisayarın fişini çekerek 1 milyon dolar tasarruf ettiğini açıkladı. Böylece hem doğa korunmuş oldu, hem de harcamalarda büyük tasarruf sağlandı.

Bankanın uluslararası ağına yerleştirilen kapatma sistemiyle 88 ülkede 8 binin üzerindeki ofise ulaşılabildi. Yaklaşık 300 bin makineye yerleştirilen sistemle 1 milyon 90 bin dolarlık enerji tasarrufu sağlandığı bildirildi.

NightWatchman olarak bilinen teknolojiyle bilgisayarlardaki bilgiler kaydedilerek uygulamalar sonlandırılıyor ve bilgisayarlar kapatılıyor. Bu sistemin HSBC'nin Microsoft sistemlerini en iyi yönetebilen sistem olduğu ve tüm masaüstü bilgisayarlara kolaylıkla uygulanabildiği söyleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun