Genel 03 EKİM 2008 / 14:20

Kanada'da telepazarlamacılar bin pişman

Kanada'daki "Do not Call" kampanyasına 60 saat içinde yaklaşık 2 milyon kişi üye oldu.

Kanada'daki "Do not Call" kampanyasına 60 saat içinde yaklaşık 2 milyon kişi üye oldu.


30 Eylül'de hizmete sunulan ve Kanada vatandaşlarına telepazarlama aramaları alıp almama konusunda seçim hakkı tanıyan "Do not Call" (Aramayın) uygulamasında üye patlaması yaşanıyor. Telekomünikasyon regülatörleri Perşembe günü, Kanada'daki "Do not Call" kampanyasına 60 saat içinde yaklaşık 2 milyon kişinin üye olduğunu açıkladı.


Kanada Radyo-Televizyon ve Telekomünikasyon Komisyonu’nun United Press International’a yaptığı açıklamada; web sitesinin Salı günü 9 milyon kez ziyaret edildiği ve 1.5 milyondan fazla kişinin uygulamaya katılmak için telefon ettiği söyleniyor. Web yoluyla üye olan kişi sayısının, telefonla olanların neredeyse altı katı olduğu belirtiliyor.


Uygulama sayesinde; yerel, kablosuz, faks ya da sesli internet protokol telefon numarası listede yer alıyorsa, telepazarlamacıların bu numarayı araması 31 gün içinde yasaklanıyor. Arama yapan telepazarlamacılar 15.000 dolar ceza alıyor. Yardım dernekleri, siyasi partiler, abonelik satan gazeteler ve müşterilerin iş ilişkisi içinde olduğu organizasyonlar bu uygulamanın dışında tutuluyor. Şirketler tarafından aranmak istemeyen kişiler, bu şirketlerin "Aramayın"listesine eklenme talebinde bulunabiliyor.


Kayıtlar www.dncl.gc.ca adresinden yaptırılabiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun