Genel 13 ŞUBAT 2011 / 16:27

Kameralı profesör kafasındaki kamerayı çıkardı

New York Üniversitesi Profesörü Wafaa Bilal, cerrahi operasyonla kafasının arkasına yerleştirdiği kamerayı vücut reddedince çıkarmak zorunda kaldı.

Katar Müzesi tarafından desteklenen "The Third I" adlı proje kapsamında geçtiğimiz Aralık ayında kafasının arkasına cerrahi müdahaleyle titanyum plaka ekleten ve içine bir kamera yerleştiren New York Üniversitesi Profesörü Wafaa Bilal, şiddetli baş ağrısına kadar uzanan yan etkiler nedeniyle kamerayı çıkartmak zorunda kaldı.Kafasındaki plaka üzerinde kamerayı sabit tutmaya yarayan üç vidadan birini söktüren Bilal, yaranın iyileşmesinin ardından kamerayı yeniden eski yerine koymayı amaçlıyor.  Bilal kamerayı şimdilik ensesine tutturarak kullanıyor.Bilal'in neden böyle bir projeye giriştiğine dair detaylara data önceki haberimizde yer vermiştik. Kendisi küçük bir kaskla aynı işi halledebilecekken cerrahi müdahaleyle kafasına kamera ekleterek ne yapmaya çalıştı bilmiyoruz. Ancak kafasına saç yerine kamera ektiren ilk kişi olarak tarihe geçmeyi amaçlıyorsa bunu başardığı kesin.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun