Genel 19 OCAK 2011 / 14:54

Kahveler soğumasın diyen Starbucks, cepten ödeme seçeneği sunacak

Starbucks diğer ödeme sistemlerinden daha hızlı olan mobil ödeme sistemini devreye sokmak üzere. Sıradan günlük bir ürünü alıp müşterilere özgü yeni bir deneyim sunan Starbucks yeni hizmetiyle bu müşteri deneyimini daha da zenginleştirecek.

Dünya çapında tüm satış noktalarında mobil ödeme sistemini başlatan Starbucks, iPhone, iPod ve BlackBerry kullanıcılarına özel sunduğu uygulayama sayesinde yeni bir ödeme hizmeti sunuyor. Yeni hizmete göre bu telefonları kullanan müşteriler Starbucks Card Mobile uygulaması ile ödemeleri cepten yapabilecek.Starbucks’ın şimdilik yalnızca Seattle, New York ve San Francisco’daki satış noktalarında pilot olarak uyguladığı ödeme sisteminin resmi lansmanı daha sonra yapılacak.Starbucks Card Mobile uygulamasını kullananlar ekranda çıkan “ödemek için tıklayın” ibaresini seçerek tercihe göre PayPal ya da kredi kartı seçeneğinden ödeme işlemlerini hızlıca halledecek. Mobil ödeme esnasında sunulan bir başka seçenekte ise müşteriler, telefon ekranında çıkan barkodu, mağazadaki 2 boyutlu tarayıcıya okutarak ödemesini gerçekleştiriyor.Yapılan testlerde en hızlı ödeme biçimi olarak öne çıkan Starbucks mobil ödeme seçeneğinin test aşamasını geçtikten sonra dünya çapında kullanıma sunulması bekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun