Genel 21 NİSAN 2010 / 07:19

Kağıt kullanımı azalıyor

Ubisoft, kağıttan yapılma kılavuzlara artık konsol oyunlarında yer vermeyeceğini açıkladı.

Ubisoft, kağıttan yapılma kılavuzlara artık konsol oyunlarında yer vermeyeceğini açıkladı.


Oyun yapımcısı ve geliştiricisi Ubisoft, oyuncuları yönlendiren, yeterli sistem konfigürasyonunu ve yasal uyarıları bildiren kullanıcı "manual"lerini konsol oyunların yanında göndermeyeceğini açıkladı. Birkaç ay içinde aynı uygulamaya bilgisayar oyunlarında da geçileceği aktarıldı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre ilk "kağıtsız" konsol oyununun ‘Shaun White Skateboarding' olacağı açıklandı. Oyunun bu yaz çıkması bekleniyor. Bu uygulama artık kağıt kılavuzların kullanımının sonu olarak görülüyor.

Ubisoft bu değişim rüzgarını, en azından Kuzey Amerika'da oyunun DVD kutusunu yüzde 100 geri dönüştürülebilir polipropilenden yaparak devam ettirmeyi planlıyor. Konuyla ilgili Technimark şirketiyle yapılan çalışmalar tamamlanmak üzere. Geri dönüştürülebilir kutuların ilk uygulaması, gelecek hafta Amerika'da Tom Clancy's Spinter Cell Conviction oyununun PC sürümünde görülebilecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun