Genel 09 TEMMUZ 2010 / 07:53

Kadınlar Facebook’un pençesinde

ABD’de Facebook kullanan kadınların çoğu sabah ilk iş olarak siteyi ziyaret ediyor.

ABD’de Facebook kullanan kadınların çoğu sabah ilk iş olarak siteyi ziyaret ediyor.


Lightspeed Araştırma şirketinin yaptığı bir araştırmaya göre, ABD’de yaşayan 18-34 yaş arası kadınların üçte biri sabah ilk iş olarak Facebook’u ziyaret ediyor. Yüzünü dahi yıkamadan ya da dişlerini fırçalamadan önce Facebook’u ziyaret ettiğini itiraf eden bu kadınlar aslında bir tür bağımlık yaşıyor.

Diğer yüzde 20’lik kesim ise rutin olarak Facebook hesabını kontrol etmek için gece uykusundan fedakarlık ederken, kadınların yüzde 26’sı gece derin uykusundan uyanıp Facebook’taki anlamsız mesajları okumak için acele ediyor.

Araştırma sonuçları bunlarla kalmıyor. Kadınların yüzde 57’si yüz yüze görüşmelerden çok online sohbeti tercih ediyor ve yüzde 31’i de kendi kişiliklerinden çok online tarafta oluşturdukları kişiliklerle daha rahat hissettiklerini aktarıyor.

Ayrıca bu kadınların yüzde 63’ü Facebook’u bir kariyer aracı olarak görürken, yüzde 42’si profillerine koydukları uygunsuz fotoğraflardan rahatsız olmuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun