Genel 28 MAYIS 2009 / 14:16

Kablosuz Güç Konsorsiyumu'na dört yeni üye

Kablosuz Güç Konsorsiyumu (The Wireless Power Consortium) bugün ekibe dört üye daha eklendiğini duyurdu.

Kablosuz Güç Konsorsiyumu (The Wireless Power Consortium) bugün ekibe dört üye daha eklendiğini duyurdu.


Yeni üyeler: Duracell (ABD), Hosiden Corporation (Japonya), Leggett & Platt, Inc. (ABD) ve Samsung Electronics (Güney Kore). Kablosuz Güç Konsorsiyumu Promosyon Grubu Başkanı Camille Tang: " Değer zinciri karşısındaki pazar liderliği standartların başarısı için kritik önem taşıyor" dedi.


Tüketici araştırmasına göre; kablosuz güçte evrensel bir standart getirmek, aynı markanın farklı modelleri için birden çok şarj ihtiyacı gibi sıkıntıları ortadan kaldırmak, tüketici yaşam taleplerinin yüzde 20'sini oluşturuyor. Samsung Electronics Başkan Yardımcısı Dr. Kiho Kim: "Gücü elektronik cihazlara aktaracak yolu tamamiyle değiştirecek standartın oluşturulmasında yer almak bizim için heyecan verici" belirtti.


2008 yılında kurulan Kablosuz Güç Konsorsiyumu'nun amacı; şarj edilir elektronik cihazlar alanında birlikte işlerlik için uşluslarrası kablosuz güç standartı sağlayacak geniş bir pazar alanı yaratmak ve bu pazarı desteklemek. Üyeler arasında: ConvenientPower, Duracell, Hosiden, Fulton Innovation, Leggett & Platt, Logitech, National Semiconductor, Olympus, Philips, Samsung, Sanyo, Shenzhen Sangfei Consumer Communications ve Texas Instruments bulunuyor. Üye olarak katılmak isteyen tüm şirketler wirelesspowerconsortium.com adresinden detaylı bilgi alabilir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun