Genel 30 EKİM 2013 / 17:46

Jobs'un evi tarihe geçti

Steve Jobs'un ilk Apple bilgisayarlarını kurduğu California Los Altos' daki evi korunması gereken kültür varlığı ilan edildi. 

2011 yılında hayatını kaybeden Apple' ın eski CEO' su Steve Jobs, Steve Wozniak ve Apple'ın kuruluşunda yer almış bir dizi arkadaşıyla birlikte ilk 100  Apple bilgisayarını bu evin oturma salonu ve garajında inşa etmişti. BBC' nin haberine göre, Silikon Vadisi yetkilileri turistlerin güzergahı üzerinde olan evi  tarihi önemde bir kültür varlığı olarak değerlendirdi ve komisyonda oybirliğiyle aldığı kararla tarihi kültür varlığı ilan etti. Jobs' un kız kardeşi Patricia Jobs' un da evin sahibi olarak karara karşı çıkmadığı ifade edildi. Bu kararla ABD Tarih Komisyonu' ndan izin almak gerekiyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun