Genel 22 OCAK 2009 / 09:47

Jobs'un açıklamaları yatırımcılarda şüphe uyandırıyor

ABD Menkul Kıymetler ve Takas Komisyonu (SEC), Apple Yöneticisi Steve Jobs’un sağlık durumuyla ilgili açıklamalarının yatırımcıları yanlış yönde etkileyip etkilemediğini araştırıyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Takas Komisyonu (SEC), Apple Yöneticisi Steve Jobs’un sağlık durumuyla ilgili açıklamalarının yatırımcıları yanlış yönde etkileyip etkilemediğini araştırıyor.


ABD Menkul Kıymetler ve Takas Komisyonu‘nun Jobs'un açıklamalarıyla ilgili eleştirileri, yatırımcıların Apple tarafında yanlış bir şey gördüğü anlamına gelmiyor. Yatırımcılar, Haziran ayında düzenlenen bir Apple etkinliğinde Jobs’un büyük derecede zayıfladığını gördüklerinden beri, sağlık durumuyla ilgili bilgi almak için ısrarcı tutumlar sergilemekte.


Geçenlerde, Jobs’un kanser tedavisinin komplikasyonlarının bir sonucu olarak karaciğer nakli ameliyatı olabileceği söylenmişti. Şirket hisseleri Jobs’un, beslenme şikayetleri olduğu ve basit bir tedavi uygulanacağını, aynı zamanda CEO’luğa devam edeceğini belirttiği açıklamasından sonra düşüşe geçti. Dokuz gün sonra Jobs, sağlık durumunun düşünülenden daha komplike olduğunu ve beş aylık bir tedavi iznine çıkacağını belirtti.


Duke Üniversitesi’nden bir hukuk profesörü: “İyi haberin ardından gelen kötü haberler, Apple’ın aslında neler bildiği konusunda merak uyandırıyor. SEC’in konuyu incelemek istemesi hiç şaşırtıcı değil” diyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun