Genel 27 ŞUBAT 2009 / 08:06

Japonya ihracatta dramatik düşüş yaşıyor

Japon hükümeti yaptığı açıklamada, Japonya ekonomisinin İkinci Dünya Savaşı’ndan beri en ciddi krizini geçirdiğini söyledi.

Japon hükümeti yaptığı açıklamada, Japonya ekonomisinin İkinci Dünya Savaşı’ndan beri en ciddi krizini geçirdiğini söyledi.


Japonya’da ithal edilen ürünler ihraç edilenleri 9.9 milyar dolar aştı. Japon otomobillerine talep yüzde 69 azaldı. Japon elektronik sektörü de küresel ekonomi ve azalan tüketici harcamalarından oldukça kötü etkilendi.  


BBC’nin haberine göre, Japonya hükümeti bir teşvik planı hazırlanması için parlementoya yasa tasarıları sunuyor. Bu tasarılar arasında, her Japon vergi mükellefinin en az 130 dolar nakit ödeme yapmasını şart koşan bir plan bulunuyor. Konuyla ilgili olarak ABD Başkanı Barack Obama ve Japonya Başbakanı Taro Aso, ekonomik talebi yapılandırmak için birlikte çalışma kararı aldı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun