Genel 17 MART 2009 / 11:53

Japonya'daki LTE test ağının başarısı

­Fujitsu, NTT DoCoMo ile birlikte, Uzun Vadeli Dönüşüm için 4x4 MIMO teknolojisini kullanarak başarılı bir alan testi gerçekleştirdi.

­Fujitsu, NTT DoCoMo ile birlikte, Uzun Vadeli Dönüşüm için 4x4 MIMO teknolojisini kullanarak başarılı bir alan testi gerçekleştirdi.


Testler, Japonya’nın Sapporo şehrindeki kablosuz iletişim alanı "Special Ubiquitous Zone"da yapıldı. NTT DoCoMo, Fujitsu ve Fujitsu Laboratories tarafından ortak geliştirilen kablosuz LTE baz istasyonlarının prototipleri kullanıldı. MIMO teknolojisi sayesinde Sapporo’nun kentsel alanlarında 120 Mbps’de yüksek hızlı kablosuz aktarım sağlandı.  


NTT DoCoMo 2006 yılında, Fujitsu ve Fujitsu Laboratories’i LTE baz istasyonları üreticisi ve geliştiricisi olarak seçmişti. O zamandan beri, verici baz istasyonlarında ve alıcı mobil istasyonlarda kapasite ve hız artıran 4x4 MIMO teknolojisini kullanarak bu yeni teknolojileri geliştirmek için çalışıyor. Prototip LTE baz istasyonunun downlink'te (20 MHz bandında) sektör başına 300 Mbps aktarım kapasitesi var.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun