Genel 22 AĞUSTOS 2009 / 08:26

Japonya'da LTE atağı

KDDI, ülke çapında LTE şebekesi için ana geliştirme sağlayıcısı olarak Motorola’yla çalışacağını duyurdu.

KDDI, ülke çapında LTE şebekesi için ana geliştirme sağlayıcısı olarak Motorola’yla çalışacağını duyurdu.


Japonya’da pek çok projeye imza atan Motorola ve KDDI Corporation, LTE (uzun vadeli evrim) çözümlerinde de iş ortaklığı kurma kararı aldı. Bu kapsamda iki şirket, KDDI müşterilerine gelişmiş mobil erişim deneyimi sunmak üzere LTE şebekesi için kolları sıvadı.

Proje kapsamında radyo erisim şebekesi/baz istasyonları da dahil olmak üzere telekom şirketinin LTE şebekesini geliştirip uygulayacak olan Motorola, Japonya’nın her yerindeki müşterilerine video ve sosyal iletişim şebekeleri gibi alanlarda yüksek hızda mobil genişbant servisi sağlayacak. KDDI, Motorola’nın hayata geçireceği LTE şebekesini hem 1.5 GHz hem de 800 MHz bantlarında kurarak bu frekansları azami etkinlikle kullanacak. Şirket 2010 ortalarında başlaması planlanan bir dizi denemeden sonra ticari LTE hizmetlerini de 2012 Aralık ayından itibaren sunmayı planlıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Motorola Kablosuz Ağlar Bölümü Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Bruce Brda "Uzun zamandır müşterimiz olan KDDI tarafında seçilmiş olmaktan ve KDDI’nın şebeke ihtiyaçları için birlikte yenilikçi çözümler geliştirmek üzere bir takım oluşturmaktan onur duyuyoruz. Motorola olarak, LTE’yi pazara getirmeye ve esnek çözümler sunarak, KDDI gibi müşterilerimizin, yeni nesil kablosuz erişim sistemlerini süratle sunmalarına yardımcı olmaya ve bunu mümkün olan en düşük maliyetlerle sağlamaya kararlıyız" dedi.