Genel 13 NİSAN 2012 / 11:43

Japonlar insan sarrafı ATM geliştirdi

Görsel doğrulama her ne kadar yeni bir uygulama olmasa da Japonya’da geliştirilen uygulama görsel doğrulama konusuna yeni bir boyut katacak gibi görünüyor. Japon Ogaki Kyoritsu Bankası, müşterilerine kredi kartı kullanmadan ATM’lerden para çekebilme imkanı sağlayan yeni bir teknolojiyi hayata geçirdi. Teknoloji, müşterilerin bankaya işlem sırasında ATM’nin sağlıklı doğrulama yapabilmesini sağlayacak bilgi ve parmak izlerini bırakmalarıyla çalışıyor.

Banka bu uygulamayla birlikte çalınan ve kaybedilen kartların yarattığı sıkıntıların önüne geçebileceğini umuyor. Her ne kadar mantıklı gibi dursa da, eli yaralanan insanların bu tarz bir uygulamayı nasıl kullanabileceği soru işareti olarak akıllarda yer ediyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun