Genel 12 MAYIS 2010 / 11:53

Jabra'ya Cisco'dan sertifika geldi

Jabra PRO 9400 ve Jabra GO 6400 Serileri artık Cisco sertifikalı olarak geliyor.

Jabra PRO 9400 ve Jabra GO 6400 Serileri artık Cisco sertifikalı olarak geliyor.


Cisco, Cisco IP Communicator ve Cisco IP Telefonu için Jabra'nın PRO 9400 ve GO 6400 Serileri'ne sertifika verdi. Jabra'nın PRO 9400 ve GO 6400 kablosuz kulaklıkları 150'den 6 bin 800 Hertz'e kadar daha geniş bir bant frekansı üzerinde sesi ileten yazılım tabanlı telefon, sabit hat ve mobil telefonlar olmak üzere üç cihaza kadar bağlanabiliyor. Cisco'nun tüm Bütünleşik İletişim ortamlarına uyumlu Jabra modelleri, tak-çalıştır özellikleri sayesinde anında kullanıma hazır halde geliyor. Kulaklık üzerindeki çoklu fonksiyon tuşu çağrı karşılamayı kontrol ediyor ve cihazı tanıyor. Kullanıcılar telefon ve masalarından belli bir uzaklıkta bile olsalar, çağrıları doğrudan kulaklıktan kabul edip sürdürebiliyorlar.

Jabra'nın PRO 9400 ve GO 6400 serisi kulaklıklar üç farklı telefon teknolojisinin birleşimini sunuyor: Cihazın baz ünitesi kablo ile sabit hatta bağlanıyor ve herhangi bir sürücüye ihtiyaç kalmadan USB aracılığıyla bilgisayara bağlanıyor. Bluetooth donanımlı kulaklıklar da cep telefonuna bağlanıyor. Kulaklıklar sesi 16 bin 800 Hz'den başlayan geniş bant modunda ileten Cisco destekli geniş frekansları otomatik olarak tanıyor.

Cihazların kurulum, yönetim ve kontrolünü kolaylaştırmak için Jabra, kulaklıklarının baz ünitelerine renkli dokunmatik ekran yerleştirdi. Operasyon talimatları ve yapılandırma klavuzu da aynı zamanda kulaklık ünitesindeki dokunmatik ekranda yer alıyor. Kullanıcılar tek bir tuşa dokunarak görüşmeleri beklemeye alabiliyor, yeniden arama yapabiliyor, hoparlör ses seviyesini ayarlayabiliyor ve mikrofonu sessize alabiliyorlar.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun