Genel 20 AĞUSTOS 2010 / 09:39

iTunes Pink Floyd'u kaybetti

Steve Jobs artık "Dark side of the Moon" albümünü bedava dinleyemeyecek.

Steve Jobs artık "Dark side of the Moon" albümünü bedava dinleyemeyecek.


Dünyanın en çok satan albümü Dark side of the moon albümünün sahibi Pink Floyd, iTunes sayfalarında artık yer almıyor. Wish You Were Here, The Wall ve Animals gibi şarkılara internet üzerinden ulaşmak mümkün değil.

30 Haziran'da ünlü müzik dağıtıcısı EMI ile sözleşmesi sona eren Pink Floyd albümleri, iTunes gibi Amazon ve diğer sitelerden de kaldırıldı.

Pink Floyd, Mart ayında EMI karşısında şarkılarının dijital ortamlara aktarılmaması konusundaki davayı kazanmıştı. Birleşmiş Krallıkta görülen davada Pink Floyd şarkılarının tek tek satılmasının önüne geçildi. Ünlü grubun şarkılarına ancak tüm albüm satın alınarak sahip olunabileceği kararı çıkmıştı.

Daha önce de efsanevi grup the Beatles'ın yaşamını yitiren solisti John Lennon'ın eşi Yoko Ono da Beatles şarkılarının iTunes'ta hiçbir zaman yer almasını istemediğini açıklamıştı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun