Genel 10 ŞUBAT 2010 / 21:11

İTÜ'de robot istilası başlıyor

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde düzenlenen İTÜ Robot Olimpiyatları için geri sayım başladı.

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde düzenlenen İTÜ Robot Olimpiyatları için geri sayım başladı.


İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Kontrol ve Otomasyon Kulübü (OTOKON), 15-17 Nisan tarihleri arasında İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde bu yıl dördüncüsü gerçekleşecek olan İTÜ Robot Olimpiyatları, İTÜRO 2010'u düzenliyor.

Türkiye'de lise ve üniversite düzeyinde robotik eğitiminin önemini ve verimini sorgulayan, dünyada olağanüstü hızda gelişme gösteren robotik alanında Türkiye'nin gücünü artırmayı ve Türkiye'de robotiğe farklı açılımlar getirmeyi hedefleyen İTÜRO'da her yıl olduğu gibi bu yıl da yenilikçi, ilgi çekici seminerler ve eğitimler, sergiler, paneller ve yarışmalar yer alacak. ‘Mini Sumo', ‘Basit Çizgi İzleyen', ‘Gelişmiş Çizgi İzleyen', ‘Süpürge', ‘Yangın Söndüren', ‘Kendini Dengeleyen Robot' ve ‘Serbest Kategori' olmak üzere 7 farklı kategoride yarışacak olan robotların kayıtları 1 Şubat'ta başladı.

İTÜ Robot Olimpiyatları hem amatör anlamda robotikle ilgilenenlere, hem de profesyonel olarak yeni ve yaratıcı fikirler ile fonksiyonel robotlar yapmak isteyenlere hitap ediyor. Etkinlik, konusunda uzman konuşmacıların katılımıyla düzenlenen konferansların yanında, Türkiye'de üretilen robotik projelerinin endüstriye uygunluğunu sorgulayan ve katma değeri yüksek projeler yapılması için sanayici, öğrenci, akademisyen üçlüsünü bir araya getiren panellere de ev sahipliği yaparak, katılımcıların kendilerini geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Ayrıntılı bilgi için http://www.ituro.itu.edu.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.