Genel 13 TEMMUZ 2010 / 14:33

İşyerinde bağlantı seçenekleri çoğalıyor

Teldat 3Ge bağlantı seçeneklerini artırırken masrafları azaltmayı hedefliyor.

Teldat 3Ge bağlantı seçeneklerini artırırken masrafları azaltmayı hedefliyor.


İçinde SIM kart bulunan bir 3G erişim donanımı olan Teldat 3Ge, kurumların mevcut router'larına bağlanarak hem router'a 3G özelliği kazandırıyor, hem de internet bağlantısı için yedek bir hat sunuyor. Ayrıca cihaz tüm router'lar ile tamamen bütünleşmiş bir şekilde çalışabiliyor.

Teldat'ın 3Ge çözümü, özellikle çok sayıda şubesinin internet bağlantı sürekliliğini sağlamak zorunda olan bankalar tarafından tercih edildiği bildirildi. Bugün Telefonica, Banco Popular gibi bankalar Teldat 3Ge kullanıyor. Örneğin İspanya'da 322 banka şubesinde yapılan testlerle router'a eklenti olarak 3G çözümünde Tedat 3Ge'nin %86 oranında "iyi kapsama" sağladığı anlaşıldığından, Telefonica bu iş için Teldat 3Ge'yi tercih ettiği belirtildi.

Kurumsal router'lar genellikle şirketlerin sistem odalarında veya veri merkezlerinde konumlandığı bilinir. Bu mekânlarda GSM sinyali ya hiç yoktur ya da geniş bant 3G erişimini sağlayacak kadar güçlü değildir. Teldat 3Ge bu soruna karşı sistem odasının dışında kurumun herhangi bir yerine, en iyi 3G erişiminin olduğu noktaya yerleştirilebiliyor ve 3G erişimini router'a ethernet üzerinden iletiyor. Teldat 3Ge, ethernet bağlantısıyla çalışması sayesinde pahalı kablolar döşemeye ve bu kablolarda oluşan sinyal kayıplarıyla uğraşmaya gerek bırakmamayı hedefliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun