Genel 13 OCAK 2010 / 11:38

İsveç ve Norveç'e 4G gelecek

TeliaSonera, 4G iletişim ağını İsveç ve Norveç'e getirmek için Nokia Siemens Networks ile anlaştı.

TeliaSonera, 4G iletişim ağını İsveç ve Norveç'e getirmek için Nokia Siemens Networks ile anlaştı.


 

Nokia Siemens Networks ve TeliaSonera, gelişmiş genişbant servisleri için artan ihtiyacı karşılamaya yönelik olarak 4G sınıfındaki bir kablosuz iletişim teknolojisi olan LTE iletişim ağının İsveç ve Norveç'te kurulmasına yönelik bir anlaşma imzaladı. İki yıllık anlaşma gereğince, Nokia Siemens Networks TeliaSonera'ya LTE iletişim donanımı, LTE ağ yönetim sistemleri ve LTE entegrasyon ve bakım servisleri sağlayacak.

TeliaSonera Üst Düzey Başkan Yardımcısı Lars Klasson, konuyla ilgili olarak "TeliaSonera'nın 4G radyo ağını İsveç ve Norveç'e getirmek için Nokia Siemens Networks ile anlaştık. Dünyada 4G servislerini kullanacak olan ilk kişiler bizim müşterilerimiz olacak. Nordic'te mobil genişbant kullanımı giderek artıyor ve bu yükselen eğilimi ve hızlı yükselişi karşılamak için 4G'yi sunuyoruz" açıklamasını yaptı.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun